Jdi na obsah Jdi na menu
 


Romantické

25. 10. 2010

SVATBA Z DONUCENÍ - BARBARA CARTLAND

Gytě oznámí její dědeček, bohatý sir Robert Sullivan, že jí učiní svou dědičkou, ale zároveň od ní požaduje, aby se provdala za jednoho z jeho synovců. Gytha oba považuje za odporné a zoufale hledá cestu, jak tomu uniknout.
Dozví se, že během válek s Napoleonem její otec zachránil život jejich sousedovi, elegantnímu a okouzlujícímu lordu Lockeovi, s nímž však její dědeček nemá dobré vztahy. V zoufalství se obrátí k lordu Lockeovi o pomoc.
Lord souhlasí, že budou předstírat své zasnoubení. Má k tomu totiž vlastní důvody; potřebuje se zbavit princezny Zuleiky, která ho stále pronásleduje. Po tomto oznámení se však oba mladí lidé ocitnou v nebezpečí, kdy jim jde doslova o život... Při překonávání všech nástrah se do sebe hluboce zamilují, a tak nakonec vše opravdu končí sňatkem, ke kterému byla Gytha "donucena".

 

TROUFALOST - JILLIAN HUNTER

V den jmenování Connora Buchanana do funkce skotského generálního prokurátora se do domu tohoto ochránce nevinných vloupá Maggie Saundersová, aby odcizila výpověď jednoho svého přítele a zachránila ho před žalářem. Connor však Maggii přistihne a hned mezi nimi přeskočí jiskra milostného citu. Maggie je vlastně dcerou francouzského vévody, kterého dal popravit Napoleon. Když se Maggie stane svědkem únosu Connorovy nejmladší sestry, rozhodnou se oba odjet na anglický venkov, aby tajemství únosu rozluštili - další Connorově sestře Rebece totiž hrozí stejný osud. To už je Connor do Maggie hluboce zamilovaný a touží po tom, aby se stala jeho ženou. Je však třeba mít se na pozoru před úklady únosců i zvládnout nástrahy, jež klade láska...

 

 

THURSTONŮV DŮM – DANIELLE STEEL
 
Dramatický, mimořádně úspěšný román slavné autorky zachycuje osudy několika generací jednoho kalifornského rodu od šedesátých let devaténáctého století do druhé světové války. Jeremiáš Thurston, jeden z nejbohatších podnikatelů v Kalifornii, vlastní nesčetné doly na zlato, stříbro i rtuť v údolí Napa a zdá se, že má vše, co si jen může přát. Včetně nádherného rodinného domu, který kdysi nechal postavit pro svou snoubenku. Jeho Jennie však tragicky zemřela ještě před svatbou a ani později Jeremiášovi nepřálo štěstí, když chtěl založit rodinu. Jeho dům zůstával stále prázdný...
Po odchodu své mladičké ženy Camille žije Jeremiáš sám jen s dcerkou Sabrinou, kterou postupně začíná zasvěcovat do své práce, do správy dolů a vinic. O jejích osmnáctých narozeninách ji přivede i do svého vysněného domu – naneštěstí právě v době, kdy je San Francisco postiženo ničivým zemětřesením při němž Jeremiáš tragicky zahyne. Po otcově smrti se mladá Sabrina rozhodne převzít rodinného majetku sama. Vydává se na dlouhou, nelehkou cestu, při níž se starý dům spojí nejen s jejím vlastním osudem, ale také s životy všech jejích potomků...

 

 

 

ZA MODRÝMI HORAMI – JEAN PLAIDY

Kitty se sice vdá za svou životní lásku Darrella Greye a zdá se, že její život bude jako každý jiný. Avšak peripetie osudu ji a jejich dcerku oddělí od manžela na dlouhých třináct let, která Kitty prožije stejně klidně v manželství s nemilovaným velkostatkářem Georgem Haredonem. Opětovné setkání s Darrellem však pro ni znamená další životní zlom. Navzdory všem přísným dobovým konvencím s ním uprchne do Londýna, kam ji později následuje i dcerka Carolan. Nástrahy života na pokraji bídy i londýnského polosvěta uvrhnou nevinnou Carolan do vězení, odkud je trestaneckou lodí deportována do Austrálie, osidlované na přelomu 18. a 19. století první generací evropských osadníků i vyhoštěných trestanců.

Stejně jako o generaci dříve její matka, ani Carolan nenalezne štěstí v lásce a její hluboký a bouřlivý vztah k volnomyšlenkáři Marcusovi se nenaplní. Carolan se však poštěstí uniknout z bezprávného postavení trestankyně a dokonce vystoupí na výsluní společnosti bouřlivě se rozvíjejícího města Sydney. Teprve její dcera Katharine nachází spolu s Marcusovým synem Henrym osobní štěstí i životní náplň v budování domova na novém kontinentu. Skutečným i symbolickým cílem dětí prvních australských osídlenců se stává obtížné překročení pásma Modrých hor.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář