Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ostatní témata

15. 2. 2011

ALAN SPENCE – ČISTÁ ZEMĚ

Thomasi Gloverovi je dvacet let, když si plní svůj sen. Opouští Skotsko, v rodné zemi zanechává svou první lásku a vydává se do dalekých krajů. Využije nabízenou příležitost a stane se obchodníkem v Japonsku. Nejdříve obchoduje s čajem, hedvábím, opiem, později se zbraněmi. Během deseti let nashromáždí velké bohatství, učí se samurajským způsobům, ale nakonec se zapojí do svržení šoguna, posledního samurajského vládce, stojícího v cestě zrodu nového Japonska...

Ačkoliv je Glover úspěšným obchodníkem, na srdci má šrám. Prožil vášnivý milostný vztah s kurtizánou, která mu bez jeho vědomí porodila syna. Tato část jeho života se stala pravděpodobně inspirací nesmrtelnému příběhu Madame Butterfly.
Román je pozoruhodnou, barvitou freskou, zachycující strhující skutečný příběh člověka, který se stal jedním z nejmocnějších mužů v zemi vycházejícího slunce.

 

RUARIDH NICOLL – SRDCE BÍLÉHO MUŽE

V úchvatné divočině skotské Vysočiny se Aaron a Hugh přátelí odnepaměti, spojeni láskou k okolní přírodě a odcizením od odlehlé komunity, v níž žijí.Pak se do jejich blízkosti nastěhuje cizinec – žena prchající před zhrouceným milostným vztahem – a vrazí mezi tyto dva mladé muže emocionální klín. Jak v jejich vztahu narůstá napětí, začne je ovládat násilí, které je v jejich krajině všudypřítomné. A Aaron s Hughem dají volný průchod svému pocitu marnosti, vzteku a zoufalství jediným způsobem, jaký znají...
Tento temný, niterný psychologický thriller popisuje s velkým pochopením jak úžasnou skotskou krajinu, tak mužskou psychiku, a zároveň ohlašuje nástup nové literární osobnosti.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář