Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krimi

28. 11. 2010

VRAŽDA MEZI NÁMI – ANN GRANGER

Eric Schummacher, bývalý švýcarský hokejista, se rozhodl přestavět Springwood Hall, ležící kousek od historického města Bamford, v moderní elegantní hotel s restaurací. Proti jeho úmyslu se však bouří místní obyvatelé. Je pravděpodobné, že slavnostní otevření hotelu neproběhne úplně hladce, avšak nikdo nepočítá s tím, že dojde k tak hrůzné události – k vraždě ženy, jejíž tělo je nalezeno přímo ve sklepě přestavěné budovy.
 
 
 
ŽIVÁ NÁVNADA – P.J. TRACY
 
Minneapoliští detektivové Leo Magozzi a Gino Rolseth se nudí – od té doby, co objasnili případ společnosti Monkeewrench (v knize Chceš hrát), zažívá dvojměstí Minneapolis-Saint Paul, co se týče vražd „období sucha“, jako by lidi už nebavilo se zabíjet. Ale dvě brutální vraždy spáchané za jedinou strašlivou noc sucho ukončí – ne několika kapkami, ale potopou. Kdo mohl zavraždit Moreyho Gilberta, člověka bez nepřátel, jehož mnozí považují málem za svatého? Jeho malá, drobná a svéhlavá manželka Lily nepomůže poodhalit tajemství, dokonce se stává podezřelou; odcizený syn Jack, nechvalně známý neskrupulózní advokát-specialista na vymáhání odškodného při úrazech, má své vlastní nepřátele; a jeho zeť, bývalý policista Marty Pullman, je rok po smrti své ženy v hluboké depresi a dozrál k sebevraždě, nikoli k vraždě Moreyho. Počet obětí – výhradně starých lidí – roste a dvojměstí se opět zmocní strach.

Vyšetřování kriminalistů odhaluje sérii hrůzných tajemství, některá ukrytá i uvnitř policie, hranice mezi hrdiny a zločinci se stírají. Neúprosný software Grace MacBrideové může nalézt souvislosti – ale za strašlivou cenu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář