Pozvánka na výstavu

30. 5. 2013

200 let klatovského karafiátu

Letos je tomu přesně dvě stě let od doby, kdy se v Klatovech začaly pěstovat rostliny, kterým Carl Linné dal honosné jméno „božská květina“ Dianthus. Za tu dobu byla vyšlechtěna pěkná řádka překrásných odrůd. Jejich udržování, množení a dalšímu šlechtění se věnují členové Specializované základní organizace Českého zahrádkářského svazu Pěstitelé klatovských karafiátů. Klatovský karafiát je po staletí spojen s městem Klatovy a stal se jeho chloubou a symbolem.

V rámci oslav dvousetletého výročí klatovského karafiátu proběhne několik zajímavých akcí.

Po celou dobu výstavy, předpoklad otevření 4.7. a ukončení 21.7., bude zabezpečena stálá služba, která návštěvníky seznámí s historií pěstování a vším co je potřebné pro úspěšné pěstování klatovských karafiátů.