Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zdraví ze zahrádky

8. 3. 2011

Nové odrůdy zeleniny by rozhodně neměly ujít vaší pozornosti
Věděli jste, že množství vitaminů a minerálů v zelenině se liší nejen podle druhů, ale také podle odrůdy? Vybírejte proto takové, které doslova překypují zdravím.
 
Mrkev obecná (Daucus carota)
Původně byly mrkve fialové a bílé, přirozené mutace daly vzniknout žlutým a červeným kořenům. Až v 17. století se v Holandsku objevily první oranžové mrkve – a právě ty díky výtečné chuti velmi rychle vytlačily ostatní barevné formy.
mrkev je ceněna hlavně pro svůj obsah betakarotenu, provitaminu A, ze kterého si lidské tělo vyrábí vitamin A. je i zdrojem vitaminů B, C a E, vápníku, pektinů a vlákniny.
Jako novinka přichází na trh špičková hybridní mrkev PURPLE HAZE F1. je výsledkem dlouhé práce, kdy šlechtitelé sáhli do starých genových zdrojů mrkve a přinesli odrůdu, která spojuje historii s dneškem. PURPLE HAZE má jako jediná karotka fialový povrch kořene s jasně oranžový středem. Tato mrkev nejenom zajímavě vypadá, ale i skvěle chutná. Kromě betakarotenu v množství srovnatelném s běžnými mrkvemi obsahuje anthokyany, což značně zvyšuje její antioxidační potenciál.
 
Ředkvička (Raphanus sativus var. sativus)
V ředkvičkách najdeme spoustu vitaminu C, který jednak posiluje naši imunitu, jednak je významným antioxidantem, jež chrání buňky před volnými radikály. Obsahují i kyselinu listovou, nezbytnou pro zdravý vývoj plodu v těhotenství, pro děti v době růstu, ale prospívá i dospělým, protože podporuje celkovou fyzickou i mentální kondici. Ředkvičky jsou bohaté na selen, antioxidant, který tělo zbavuje těžkých kovů, podporuje produkci hormonů štítné žlázy a je důležitým prvkem pro plodnost mužů. Dále obsahuje vápník, hořčík a draslík. Hořčičné oleje, které dodávají ředkvičkám onu typickou, štiplavou chuť, zabíjejí bakterie a plísně na sliznicích.
Dvě nové odrůdy – PRIMARA F1 a BLANKA – jsou skutečnými koncentráty zdraví. Primara tvoří bulvičky 4 až 5 cm velké, které mají intenzivní tmavě červené zbarvení a vynikají vnitřní strukturou. Blanka je „sněhovou“ královnou s jemnou ředkvičkovou chutí. Je vhodná k přímému konzumu.

(z časopisu FAJN ŽIVOT)
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář