Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zahrádkář duben 2013 2.

30. 3. 2013

VELIKONOCE

SYMBOLY SVÁTKŮ JARA

Hlavička
Na Boží hod velikonoční se pekla hlavička čili svítek, do které se přidávalo zpravidla více druhů masa a hojně bylinek, například popenec, chudobka, lístky fialek, bršlice kozí noha a ponejvíce kopřiva. Po Božím hodu následovalo nejoblíbenější velikonoční pondělí s pomlázkou a mnoha lidovými zvyky.

Hrách
Jedním z předvelikonočních a velikonočních pokrmů byla pučálka. Byl to hrách, který se nechal v teple tři dny klíčit a pak se zprudka pekl na másle. Pučálka se připravovala naslano nebo nasladko s hrozinkami.

Kohout, slepice, kuřátka
Kohout to je mužnost, ochrana, ostražitost, ale i sexuální vitalita, kokrhající kohout je předzvěstí úspěchu. Kohout se slepicí a kuřaty představují harmonickou rodinu. Jsou jedním z oblíbených velikonočních motivů. Kuře je symbolem radosti z nového života.

Beránek
Beránek a obilí byli dávnými pohanskými obětinami. Symbol beránka je znám v celém Středomoří dávno před příchodem křesťanství, kdy dění ve společnosti ovládali pastevci. V křesťanském pojetí představuje beránek Krista jako beránka Božího nesoucího prapor vítězství a ovečky jsou jeho stádem. Pečené jehněčí je u nás od středověku do dnešní doby obřadním jídlem. Beránek pečený z těsta v hliněných nebo litinových formách se objevuje teprve na konci 19. století. Ve formách se pekla hlavička nebo beránek z těsta. Ovečka v lidovém výkladu je představitelkou dobroty.

 

BERÁNEK Z OŘECHOVÉHO TĚSTA
Malá forma, do velké se dává dvojnásobek přísad.
140 g polohrubé mouky, 50 g hladké mouky, 60 g rostlinného tuku, 80 g oříšků, 130 g moučkového cukru, 1 vejce, 1 žloutek, 150 ml mléka, ½ prášku do pečiva

Mléko, vejce, žloutek a rozpuštěný tuk rozmixujeme. V míse smícháme obě mouky s cukrem, práškem do pečiva a mletými oříšky. Přilijeme rozmixovanou směs a dobře promícháme. Vzniklé těsto nalijeme do dobře vymazané a moukou vysypané beránčí formy, přiklopíme vrchním dílem a v předehřáté troubě upečeme. Pečeného beránka usadíme na tác, pocukrujeme, místo očí dáme hřebíčkové koření a na krk mašličkou ladící k prostírání.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář