Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak na řezání stromů

8. 3. 2011

Chcete řezat ovocné stromy nebo keře, ale nevíte jak na to? Časopis Blesk Hobby Vám poradí, stačí si nalistovat Školu řezu ovocných dřevin.

 
POŘIĎTE SI NÁŘADÍ
Nejdříve stromy a keře více pozorujte a naučte se například rozlišovat plodné a listové pupeny, abyste při řezu mohli odhadnout úrodu pro následující rok. Důležitou roli hrají i prostor a způsob pěstování. A co potřebujeme kromě znalostí? Správné a ostré nářadí, které nepoškodí stromy, a také se s ním méně nadřete. Obstarejte si dvoubřité zahradnické nůžky s pouzdrem, prořezávací pilky zvané samurajky, pilky s otočným listem, pákové nůžky a houseník, který se používá na dostřihávání větví ve větších výškách. Pro výjimečné případy se hodí motorová pila. Zásadní význam hraje vztah mezi růstem kořenů a nadzemní částí, který souvisí s působením rostlinných hormonů. Po zkrácení nadzemní část rostlina omezuje růst kořenů a podporuje růst nadzemní části, aby dosáhla správného poměru mezi kořeny a korunou. Nezapomeňte, že méně je více: výsledkem nadměrného zkrácení často bývá přehnaný růst! Strom by měl mít vyrovnaný poměr částí umožňujících růst (tedy listů a větví) a částí důležitých pro plodnost (což jsou květy a plody) a bude mít úrodu, pokud je řez přiměřený.
 
VHODNÝ ČAS I MÍSTO
Přestože se traduje, že ovocné stromy se řežou v zimě, je to pravda jen zčásti. V tomto období můžete řezat pouze jádroviny (jabloně, hrušně, mišpule, kdoule, jeřáb). Pracujte však do maximální teploty –5 stupňů Celsia, při velkých mrazech otevřené rány namrzají a nehojí se. v zimě a předjaří můžete řezat i bobuloviny (rybíz, angrešt) a ještě lísku. A peckoviny jako třešně, višně, slivoně, broskve nebo meruňky? Ty řežte v období od narašení pupenů do konce srpna. Na dobu řezu je nejnáročnější ořešák, na něj si nechte čas od června do srpna.

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář