Jdi na obsah Jdi na menu
 


Romantické

24. 7. 2010

BARBARA CARTLAND – POHLED SRDCEM

Erlina s bratrem Garrym, šestým hrabětem ze Sherwoodu, bezmocně přihlížejí, jak jejich rodný dům lehá popelem. Protože přišli o všechno, musí najít způsob, jak překonat nepřízeň osudu a začít nový život. Nenalézají však jinou možnost než se vydat k markýzi z Meldon Hall, jehož pozemky sousedí s jejich. Vědí, že markýz se o své panství už dávno přestal starat, takže z něj zůstala jen ruina na spadnutí. I jeho služebnictvo a dělníci z panství odešli kvůli nedostatku práce. Proto Erlina váhá, neví, co si má o takovém majiteli dědictví myslet, a obává se, co ji na jeho panství čeká. Na místě s překvapením zjišťuje, že zchátralý dům obývá pouze slepý, bezmocný muž. Postupně se dozvídá krutou pravdu skrývající se za domnělou nezodpovědností a rozhodne se pomoci markýzovi ze všech svých sil a překazit tajný plán, jehož cílem je připravit markýze o majetek i šlechtický titul.

 

BARBARA DAWSON SMITH - NEZRALÝ PRO LÁSKU
  
Romantický milostný příběh o probouzející se lásce se odehrává v Anglii.
Ethan Sinclair, hrabě z Chaselbournu, je snad nejnebezpečnější ze všech svůdníků celé Anglie. Jakmile se ale u jeho dveří objeví Jane Mayhewová, bystrá a energická mladá žena, jíž by si však normálně ani nevšiml, je náhle nucen řešit následky svého neodpovědného jednání. Na Janině prahu totiž kdosi zanechal nemluvně a zpráva na přiloženém lístku tvrdí, že dítě je jeho. Ethan ví, že mu nezbývá, než se o ně postarat, avšak to poslední, po čem by toužil, je zaplést se s upjatou a počestnou Jane. Někdy ovšem osud nehledí na to, co si člověk přeje.

 

 

KATHERINE SUTCLIFFE - MÁ JEDINÁ LÁSKA

 

Olivia Devonshirová rozhodně nepatří k těm ženám v Anglii, které by mohly snít o šťastném manželství z lásky a spokojeném životě. Kdo z urozených a bohatých šlechticů by stál o ženu, která nahá tančila před cikány, tělo má poseto nesčetnými tetovanými obrazy a ještě k tomu má nemanželského čtyřletého syna? Její otec však potřebuje, aby se vdala a aby její poskvrněná pověst dál nekazila šťastnou budoucnost mladší Emily, která svému otci tolik připomíná milovanou zesnulou manželku. Proto otec Olivii s velkým věnem nabízí nechvalně známému Milesi Warwickovi, který se topí v dluzích. Miles by se však rád oženil s mladší Emily, s kterou měl před lety milostný poměr a ještě stále ji miluje. Finanční situace ho však donutí, aby změnil svůj názor a s Olivií se oženil. Ještě před svatbou se však spolu domluví, že jejich vztah bude čistě obchodní. Zpočátku jde všechno tak, jak si Miles představoval. Olivie nechá opravit chátrající sídlo, najme nové služebnictvo a kuchaře, a dokonce Milesovi pomůže zachránit jeho krachující doly. Zakrátko Miles zjišťuje, že Olivie vůbec není tak ošklivá, jak si původně myslel, že je velmi chytrá, milá a že ho začíná přitahovat. Jeho city jsou stále silnější a nakonec se do Olivie beznadějně zamiluje. Olivie se mu svěří, že ho miluje už velmi dlouho a že je vlastně jediným mužem, kterého kdy chtěla. Když do Oliviiny lásky k Milesovi vstupuje její mladší sestra Emily, musí se Miles najednou rozhodnout mezi dvěma ženami...
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář